|

|

Kaip atliekamas danties kanalo gydymas odontologijos klinikoje?


Implantera gydytojai

Danties kanalo gydymas – skamba rimtai, tiesa? Ir dažnai net labai bauginančiai. Bet jei bent kartą gyvenime skaudėjo dantį taip, kad jautėsi net akyse – žinai, kaip greitai iš baimės lieka tik viena mintis: tik greičiau padėkit!

Ir štai čia į sceną žengia profesionalai – Implantera gydytojai, kurie ne tik kad išsprendžia reikalą, bet dar ir padaro tai švelniai, kruopščiai bei be jokio skausmo (rimtai). Bet kaip iš tikrųjų atliekamas tas vadinamasis danties kanalo gydymas? Kas ten dedasi burnoje per tą laiką, kol guli kėdėje žiūrėdamas į lubas su tom keistom lempom?

Kodėl išvis reikia gydyti danties kanalą?

Visų pirma – dėl pulpos. Skamba kaip kažkokia uogienė? O iš tikro tai yra tas minkštas audinys danties viduje, kuriame pilna nervų ir kraujagyslių. Ir kai šita vieta užsikrečia – oi, linksma nebūna. Gali būti dėl ėduonies, traumos, kartais net nuo pernelyg stipraus sukandimo. Skausmas – vienas, bet pasekmės dar rimtesnės: infekcija gali išplisti, net iki žandikaulio kaulo.

Kaip visa tai vyksta – žingsnis po žingsnio

Gerai, įsivaizduok: ateini į Implantera kliniką. Pradžioje – nieko baisaus. Konsultacija, rentgeno nuotrauka. Juk dantis – kaip daugiabutis: reikia pažiūrėt, kas slepiasi rūsio gylyje, kur nei šepetėlis, nei siūlas neprasibraus.

Tada – vietinė nejautra. Supranti, kad tuoj kažkas bus daroma, bet skausmo nėra. Net jei iš vaikystės prisimeni tas baisias „adatėles“, šiuolaikinė nejautra veikia stebuklingai.

Ir prasideda veiksmas. Gydytojas (ar dažnai šiuo atveju – endodontologas) išvalo infekuotą audinį iš danties vidaus. Tai daro su labai plonais instrumentais, tarsi mikroskopiniais šepečiais, kuriais išgramdo viską iki pat šaknų. Kartais tam prireikia kelių apsilankymų – priklauso nuo to, kiek reikalų „paslėpta“ ten viduje.

Ar tikrai viskas išvalyta?

Čia labai svarbus momentas. Kai kurie žmonės klaidingai galvoja, kad užtenka tik pašalinti skausmą. Bet jei ne iki galo išvalytas kanalas – po kelių mėnesių viskas gali grįžti su dviguba jėga. Todėl Implantera gydytojai naudoja specialią mikroskopinę įrangą ir net ultragarsą – kad matytų viską. Taip, šiais laikais dantų gydymas panašus į mažą operaciją su technologija, kuri kartais net viršija tai, ką matai per serialą „Grey’s Anatomy“.

Užpildymas – ne tik kosmetika

Kai kanalas išvalytas ir išdžiovintas – laikas jį užpildyti. Čia naudojama speciali medžiaga, dažnai gutaperča (jei kas nežino – tai natūrali derva, bet labai protinga versija). Ji užkemša kanalus, kad jokie mikrobai ten nebegrįžtų. Galiausiai, viršus sandariai uždaromas – laikinu ar nuolatiniu plombavimu. Kartais net su karūnėle, jei dantis buvo stipriai pažeistas.

O kas po to?

Išėjimas iš klinikos – dažnai su palengvėjimu. Jau po dienos kitos galima vėl normaliai kramtyti, miegoti ir gyventi be „dantų dramų“. Tik svarbu nepamiršti kontrolinių vizitų. Nes net geriausias gydymas gali nepasiteisinti, jei dantis netinkamai prižiūrimas.

Dar viena įdomybė – kai kurie pacientai galvoja, kad po šaknų gydymo dantis jau „negyvas“ ir galima jį pamiršti. Bet ne! Jis vis tiek turi būti prižiūrimas, nes tai kaip renovuotas butas – gražus ir funkcionalus, bet jei nevalysi, vėl taps sandėliu.

Ir visgi – kodėl verta rinktis „Implantera“?

Nes ten dirba ne šiaip odontologai. Implantera gydytojai specializuojasi ne tik šaknų gydyme, bet ir tame žmogiškajame faktoriuje – jie žino, kada pasakyti „viskas gerai, jau beveik baigėm“, kada patylėti ir leisti tau tiesiog kvėpuoti. Jie ne tik gydo, bet ir ramina.

Be to, technologija ten – aukščiausio lygio. O tai reiškia, kad tavo danties viduje niekas neliks „pusiau padaryta“.

Kartais žmonės bijo, nes galvoja, kad danties šaknies gydymas – ilgas, baisus, skausmingas. Bet tik ne tada, kai tave gydo tie, kurie tai daro kasdien su maksimalia atida.

Ir žinai ką? Gali net užmigti procedūros metu. Skamba keistai? Bet būtent taip kartais nutinka žmonėms, kurie pagaliau leidžia sau pasitikėti.


Panašūs straipsniai: