|

|

Kodėl ūkininkams reikia efektyvaus trąšų barstytuvo?


Pakaks tų ekopolitikos stereotipų ir gandų. Būkime teisingi sau ir kitiems ir pripažinkime – trąšos yra gyvybiškai svarbios norint užtikrinti gausų ir kokybišką derlių. Tačiau net ir geriausios trąšos gali neduoti norimo rezultato, jei jos nėra tolygiai paskleidžiamos. Kalba eina apie chemines trąšas granulių pavidalu, taip pat ir natūralias trąšas – mėšlą ir kompostą. Dėl netolygaus barstymo gali atsirasti tušti ploteliai, sumažėti augalų produktyvumas ir padidėti trąšų sąnaudos. Šiandien norime atkreipti dėmesį į granulinių trąšų barstymą.

Efektyvūs trąšų barstytuvai gali padėti ūkininkams išspręsti kai kurias rimtas problemas ir užtikrinti optimalų trąšų naudojimą. Štai keletas priežasčių, kodėl ūkininkams verta investuoti į efektyvų trąšų barstytuvą.

Tolygus trąšų paskirstymas

Pats trąšų barstytuvas užtikrina tolygų trąšų paskirstymą visame lauke. Tai leidžia augalams gauti vienodą maistinių medžiagų kiekį, kas lemia tolygų augimą ir vystymąsi. Dėl to padidėja derliaus vienodumas ir kokybė.

Sumažėjusios trąšų sąnaudos

Visi trąšų barstytuvai leidžia tiksliai kontroliuoti trąšų kiekį, kuris patenka į lauką. Tai padeda išvengti perteklinio tręšimo, kuris gali pakenkti aplinkai ir padidinti ūkininkavimo išlaidas. O kur dar aplinkosaugos reikalavimai?

Padidėjęs derlius

Tolygus trąšų paskirstymas ir tikslus tręšimas lemia geresnį augalų augimą ir vystymąsi. Dėl to dažniausiai padidėja derlius ir pagerėja jo kokybė.

Sutaupytas laikas ir darbas

Efektyvus trąšų barstytuvas gali padėti ūkininkams sutaupyti laiko ir darbo. Didelis barstytuvo darbinis plotis ir greitis leidžia greitai ir efektyviai patręšti didelius plotus. Kai dirbama su daug žemės, kiekvienas papildomas apvažiavimas reiškia papildomus degalus, operatoriaus darbo laiką (ar net viršvalandžius). 

Mažesnis poveikis aplinkai

Išmanūs trąšų barstytuvai padeda sumažinti azoto ir kitų teršalų išsiskyrimą į aplinką.  Investuoti į efektyvų trąšų barstytuvą yra naudinga visiems ūkininkams, norintiems padidinti derlių, pagerinti jo kokybę, sumažinti trąšų sąnaudas ir apsaugoti aplinką.

Renkantis trąšų barstytuvą, reikia atsižvelgti į šiuos dalykus:

  • ūkio dydis ir tręšiamų laukų plotas;
  • tręšimo būdas (mineralinės, organinės trąšos);
  • naudojamų trąšų rūšys;
  • barstytuvo darbinis plotis ir talpa;
  • barstytuvo tikslumas ir tolygumas;
  • barstytuvo kaina ir garantija.

Ūkininkai, kurie nori gauti daugiau informacijos apie trąšų barstytuvus, gali kreiptis į žemės ūkio technikos pardavėjus arba konsultantus, kurie visada pateikia tikslesnius matavimus ir net bandymų rezultatus.


Panašūs straipsniai: