|

|

Ar Jūsų šiltnamiai paruošti naujajam sezonui?


šiltnamis

Ištirpus sniegui ir atslūgus žvarbiai žiemai, laikas ruoštis šiltiesiems sezonams. Puikus metas savo kiemus bei sodus sutvarkyti po žiemos ir paruošti artėjančiam pavasariui ir vasarai. Tuo pačiu, dėmesio reikalauja ir šiltnamiai. Pavasaris yra tobulas metas pasistatyti pirmąjį savo šiltnamį, kuriame užaugintomis vaišėmis bus galima mėgautis vos už kelių mėnesių. Tačiau darbai laukia ir tų, kurių šiltnamiai jau pastatyti. Po žiemos privaloma sutvarkyti ir atnaujinti savo šiltnamius, kad juose efektyviai galėtų augti Jūsų pasodinti augalai.

Dangos sutvarkymas

Pirmas dalykas, kurį reikėtų įsivertinti, tai šiltnamio dangos būklė. Jeigu danga buvo nuimta prieš žiemą, tai prieš uždedant atgal, reikėtų dar sykį įvertinti jos būklę, ar ji tinkama dar vienam sezonui. Jeigu danga buvo palikta per žiemą, privaloma patikrinti, ar ji nepažeista. Jeigu šiltnamiai padengti polietilenine danga, privaloma patikrinti, ar ji niekur neįplyšusi ir nereikalauja naujo apdengimo. Jeigu buvo naudojama polikarbonato plokštė arba stiklas, privaloma patikrinti, ar niekur nėra įskilimų. Ypač svarbu patikrinti stiklą, kuris labiau linkęs skilti minusinėse temperatūrose.

Tvarkingi šiltnamiai – efektyvūs šiltnamiai

Įsitikinus, kad polikarbonatiniai šiltnamiai yra kokybiškai apdengti, laikas įvesti tvarką. Galima pradėti ir nuo tos pačios dangos, kuri per kelius metus galėjo tapi nešvari. Jeigu siekiame geriausių sąlygų, reikia užtikrinti, kad medžiaga būtų švari ir pralaidi šviesai. Nusiplovus dangą su vandeniu ir chemija, terėtumėte matyti didelį skirtumą, o Jūsų auginami augalai tą skirtumą tikrai pajaus.

Taip pat svarbu sutvarkyti likusį šiltnamio vidų, pašalinant visus nereikalingus daiktus. Tuo pačiu, galima patikrinti įrangą ir jos būklę, ar kažkas nereikalauja taisymų arba atnaujinimų.

Dirvožemio priežiūra ir sėjimo planas

Sodinant savo šiltnamyje ne pirmus metus, svarbu įsivertinti, ar nereikia pakeisti žemių. Naudojant tas pačias žemes kelis metus iš eilės, jos praranda derlingumo, svarbių medžiagų ir joje apsigyvena tam tikri kenkėjai. Kad to išvengti, siūloma kas 2-3 metus pakeisti žemes, šitaip atgaivinant gyvybingumą bei derlingumą.

Galiausiai lieka nuspręsti, ką ir kaip sodinti šiais metais. Galima iš anksto numatyti, kiek ploto bus skiriama kurioms daržovėms, o pagal tai įsigyti viską ko reikės sėjimui. Vadovaujantis instrukcijomis, geriausiu metu galima pradėti sėjimą ir po keletos mėnesių bus galima džiaugtis savo rankomis užaugintu derliumi.

Svarbu paminėti, kad kuo anksčiau bus sutvarkytas šiltnamis, tuo greičiau įšils žemė. To dėka, bus galima anksčiau pasėti savo pasirinktus augalus ir anksčiau mėgautis darbo vaisiais.


Panašūs straipsniai: