|

|

Kaip užtikrinti, kad vonios plytelės vėl blizgėtų?


Higiena ir švara yra neatsiejama sveikos gyvensenos dalis. Norint išlaikyti higieną, sveikatą bei savo išvaizdą, mes kiekvieną dieną skiriame laiko savo paties priežiūrai. Tokia pati atsakinga priežiūra turėtų būti taikoma ir mūsų namams, kuriuose leidžiame laiką ir poilsiaujame. Kai kurios patalpos yra linkusios apsinešti greičiau už kitas, dėl ko joms reikia skirti daugiau dėmesio. Ironiškai, viena iš šių patalpų yra vonios kambarys, kuriame patys prižiūrime savo paties higieną. Dėl dažno vandens naudojimo, valymų ir plovimų, vonios plytelės greitai pačios išsipurvina ir apsineša įvairiausiais nešvarumais. Džanais atvejais, tiesiog apiplauti jas vandeniu nepakanka, todėl tenka imtis kitų priemonių.

Kodėl vonios plytelės reikalauja didesnio dėmesio?

Kaip ir bet kuri namų dalis, vonios kamabrys privalo būti švarus ir prižiūrėtas, siekiant sveikos ir higieniškos aplinkos. Vonia ir vonios plytelės reikalauja ypač didelio dėmesio ir atidumo, nes dėl dažno vandens, muilo ir cheminių medžiagų naudojimo, lieka daug akivaizdžiai matomų apnašų ir žymių. Negana to, vonios kambaryje visda būna drėgmės, tad be tinkamos priežiūros ir ventiliacijos, galima susilaukti rimtesnių pasekmių, tokių kaip pelėsis, grybeliai arba bakterijų įsiveisimo.

Ko negalima daryti, valant vonio plyteles?

Siekdami, kad vonios plytelės būtų švarios, žmonės linkę imtis įvairiausių metodų ir chemijų, kurios ne visada tinkamos ir gali labiau pakenkti. Dažnai pasikartojanti klaida yra chemikalų maišymas. Manydami, kad sujungus kelis skirtingus chemikalus, bus išgauanamas stipresnis poveikis, žmonės kartoja grubią klaidą, kuri gali pakenkti, o ne padėti. Nežinodami, kokia sąveika bus tarp skirtingų medžiagų, galima sukurti toksiškas arba rūgščias medžiagas, nuo kurių gali nukentėti ne tik vonios plytelės, bet ir pats žmogus.

Dar viena grubi klaida yra rūgšties naudojimas. Negana, kad ji yra kenksminga žmogui, ji taip pat gali pakenkti ir plytelėms, dėl ko stiprus jos poveikis nevertas rizikos.

Kaip turėtų būtų valomos vonios plytelės?

Kas be ko, galima įsigyti įvairiausių rūšių chemikalų, skirtų būtent vonios plytelėms valyti. Taip pat yra patikrintų ir veiksmingų priemonių, kurias galima pasidaryti namuose. Vienas paprasčiausių yra vandens ir skysto muilo mišinys, sumaišytas 1:1 santykiu. Didelė muilo koncentracija padeda lengvai pašalinti visus nešvarumus ir užtikrinti higieną.

Norintiems dar stipresnio poveikio, galima pasidaryti mišinį su 50% vandeniu ir po 25% paprasto acto ir citrinos sulčių. Šis praskiestas ir mažo rūgštingumo mišinys yra ne tik veiksmingas prieš visus vonios nešvarumus, bet ir nekelia greėsmės sveikatai.

Paminėti būdai yra tik keli iš daugėlio įmanomų. Svarbiausia yra įsivertinti, iš kokios medžiagos pagamintos plytelės ir ar naudojama chemija nepakenks joms bei Jūsų sveikatai.


Panašūs straipsniai: