|

|

Buhalterinės apskaitos programa – ką svarbu žinoti?


Buhalterinės apskaitos programinė įranga  – tai speciali kompiuterinė programa, padedanti buhalteriams ar kitiems darbuotojams tvarkyti įmonės finansines operacijas. Programos funkcionalumas skiriasi priklausomai nuo įsigyto produkto. Didesnės bendrovės renkasi programas, kuriose gali būti integruojama daug duomenų iš skirtingų skyrių, o mažesnėms įmonėms dažnai pakanka standartinės buhalterinės apskaitos programos.

Kokiais privalumais pasižymi buhalterinės apskaitos programos?

Buhalterinės apskaitos programa:

·         gali būti pritaikyta įvairioms įmonėms, turinčioms skirtingus apskaitos poreikius;

·         leidžia lengviau analizuoti, suprasti ir atlikti įvairius apskaitos darbus;

·         palengvina senų apskaitos duomenų atkūrimą. Labai naudinga atliekant išorinius ir vidinius auditus.

·         reikia mažiau biuro patalpų, kadangi fizinis duomenų kaupimas tampa nebereikalingas.

Buhalterinės apskaitos programų svarba

Buhalterinė apskaitos programinė įranga – neįkainojama šiuolaikinio verslo dalis. Programa leidžia išsamiai sekti finansines operacijas, teikti bei analizuoti ataskaitas, supaprastina daugelį rankinių procesų ir nepalieka vietos jokioms klaidoms.

Seniau visi apskaitos darbai buvo atliekami rankiniu būdu, naudojant operacijų žurnalus. Tai atimdavo labai daug darbuotojų laiko ir biuro erdvės. Norint bet kuriuo metu patikrinti tam tikrą opciją, tekdavo ieškoti informacijos tarp gausybės segtuvų, kai tuo tarpu dabar ją galima rasti vos keliais klaviatūros spragtelėjimais.

Taigi, seniau ataskaitų rengimas buvo sunkus ir nepraktiškas darbas. Dabar buhalterinės apskaitos programa tokias užduotis automatizuoja, sumažina sąnaudas ir net leidžia laiku priimti geresnius finansinius sprendimus.

Buhalterinės apskaitos programos pasirinkimas

Galima įsigyti apskaitos programinės įrangos paketus, skirtus mažoms, vidutinėms ir didelėms įmonėms. Kai kurios jų funkcijos skiriasi, todėl labai svarbu išmanyti savo verslo finansų valdymo poreikius. Kai kurios buhalterinės apskaitos programos gali būti pritaikytos ir pagal specifinius pramonės ar verslo poreikius.

Kaina gali būti nustatyta fiksuota ir mokama kas mėnesį arba išperkama iš karto – viskas priklauso nuo to, koks programinės įrangos paketas įsigyjamas.

Jeigu buhalterinė apskaitos programa pasirenkama naudoti ne debesyje, o yra diegiama į įmonės kompiuterius, į biurą atvykę programinės įrangos atstovai gali pademonstruoti, kaip tinkamai ir saugiai ją naudoti apskaitos skyriuje. 


Panašūs straipsniai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *