|

|

Kaip pasirinkti langus? Pataria specialistas


Langų pasirinkimas gali atrodyti sudėtingas, nes reikia atsižvelgti į daugybę veiksnių, tokių kaip medžiaga, stiklo paketai, šilumos izoliacija, garso izoliacija, vėdinimas, saugumas ir dizainas.

Norėdami padėti jums priimti tinkamą sprendimą – siūlome įvertinti kelis aspektus. Juos plačiau aptaria langais prekiaujantis specialistas Paulius.

Nustatykite savo poreikius ir biudžetą

Langai pirmiausia turi būti vertinami įvertinus savo finansines galimybes. Paulius skatina sau užduoti kelis klausimus, kurie gali susiaurinti paieškas. „Kokiai paskirčiai bus naudojami langai? Ar jie skirti gyvenamajam būstui, biurui, ar komercinei patalpai? Koks jūsų biudžetas? Langų kainos gali labai skirtis priklausomai nuo medžiagos, stiklo paketų ir kitų savybių. Kokie yra jūsų prioritetai? Ar jums svarbiausia yra šilumos izoliacija, garso izoliacija, saugumas, ar estetika?“,- nurodo jis.

Daugiau dėmesio medžiagai

  • Plastikas. Pigiausias variantas, pasižymintis geru šilumos izoliacijos ir garso izoliacijos lygiu, tačiau gali būti ne toks patvarus kaip kitos medžiagos.
  • Mediena. Estetiškas ir patvarus variantas, tačiau gali būti brangesnis ir reikalauti daugiau priežiūros.
  • Aliuminis. Lengvas ir patvarus variantas, pasižymintis gera šilumos izoliacijos ir garso izoliacijos lygiu, tačiau gali būti brangesnis nei plastikas.
  • Kitos medžiagos, tokios kaip plienas ir fiberglasas, taip pat naudojamos langams, tačiau jos yra mažiau paplitusios.

Apie stiklo paketus

Renkantis langus taip pat būtina įvertinti stiklo paketus. „Stiklo paketas susideda iš dviejų ar daugiau stiklo lakštų, atskirtų tarpu. Jų skaičius ir storis lemia šilumos izoliacijos ir garso izoliacijos lygį. Yra keletas specialių stiklo paketų tipų, tokių kaip selektyvinis stiklas, garso izoliacinis stiklas ir saugus stiklas“,- nurodo specialistas.

Apsvarstykite šilumos ir garso izoliaciją

Šilumos izoliacijos lygis matuojamas U verte. Kuo mažesnė U vertė, tuo geresnė šilumos izoliacija. Renkantis langus, svarbu atsižvelgti į savo vietovės klimatą.

Garso izoliacijos lygis matuojamas Rw verte. Kuo didesnė Rw vertė, tuo geresnė garso izoliacija. Jei gyvenate triukšmingoje vietovėje, galite apsvarstyti galimybę įsigyti langus su geresne garso izoliacija“,- pataria specialistas.

Svarbu – geros kokybės langai. Džiugu, kad langai Šiauliuose gali būti perkami internetu. Tai gali padėti sutaupyti daug laiko bei džiaugtis prieinama kokybe.


Panašūs straipsniai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *